SPORTRAAD
VERSLAG VAN DE BUITENGEWONE ALGEMENE VERGADERING VAN DE SPORTRAAD VAN 5 JUNI 2007.
· De voorzitter heet alle aanwezigen van harte welkom op deze buitengewone algemene vergadering.
· De Schepen van Sport geeft meer uitleg over het decreet dat aan de basis ligt van de ingrijpende wijziging die de adviesraden ondergaan.
· Hij verduidelijkt waarom de huidige Sportraad niet rechtsgeldig is samengesteld. Het feit dat de nieuwe Sportraad uiterlijk einde juni dient geïnstalleerd te worden verklaart de hoogdringendheid van deze vergadering.
· De laatste week is er dan ook enorm veel werk verzet door de Sportfunctionaris en een aantal leden van de Raad van Bestuur.
· De Voorzitter vraagt de goedkeuring van de nieuwe statuten en het Huishoudelijk Reglement; Ze worden goedgekeurd. Eén aanwezige heeft zijn bedenkingen bij het “verplichtend” karakter van de tekst.
· De papieren verhouding mannen vrouwen ifv het aantal verenigingen, instellingen, … en deskundigen voor de algemene vergadering voldoet naar onze mening aan artikel 200 van het gemeentedecreet. In totaal zijn 98 verenigingen, instellingen, … en deskundigen vertegenwoordigt waarvan er reeds 39 (> één derde) clubs zijn die zowel een man als een vrouw afvaardigen.
· Het aantal aanwezige stemgerechtigde leden voor de algemene vergadering bedraagt 73 (verhouding mannen 51 – vrouwen 22). In toepassing van art. 12 van het H.R. worden 7 aanwezige heren verzocht vrijwillig aan hun stemrecht te verzaken om de verhouding 44-22 te bereiken. Het zijn vertegenwoordigers van verenigingen met alleen mannelijke stemgerechtigde leden die dit vrijwillig doen (Apegem Sportief, Freezbeezz, De Hertenschutters, VK Kroonhove, WTC Oostkamp, Red Star Ruddervoorde, FC Ter Mote).
· Er wordt overgegaan tot de stemming voor de raad van bestuur. Na het tellen van de stemmen bereiken we de verhouding: mannen 9 – vrouwen 6. De vergadering aanvaardt eveneens de twee kandidaturen van de sectie 14 “Deskundigen”. Hierdoor komt het totaal aantal leden op 17 (mannen 10 – vrouwen 7). Lijst van de verkozenen in bijlage.
· De Sportfunctionaris meldt dat het in de toekomst mogelijk zal zijn om goedkopere sportlesgevers via Vlabus te bekomen.
· De Schepen van Sport en de Voorzitter bedanken nogmaals alle aanwezigen en sluiten de vergadering.
De Voorzitter, De Secretaris,
R. Hallaert P. Deboot
Aanwezigheidslijst
buitengewone algemene vergadering Sportraad
Volgens
de nieuwe secties !
Code:
0X.0x
= markering van het sectienummer = organisaties zonder jaarwerking (cfr. vnl. de
vroegere organisatoren die geen ‘gewone’ sportclubs zijn)
M/V
= als dit ingevuld is is er een invulformulier binnengekomen, of hebben ze zich
de dag zelf gemeld, anders niet !
Aanwezigheidslijst
Buitengewone AV SR 05/06/2007
naam en voornaam
handtekening& M/V
(01.01)
afgevaardigde KDC Ruddervoorde
Deschaght
Gilbert
M Verhaeghe Michiel M
Pouseele Sabine
V
(01.02)
afgevaardigde SK Dennenheem
Caenepeel
Gilbert
M
Caenepeel Bart M
Hertsberge
(01.03)
afgevaardigde KSK Steenbrugge
Adriaensen
Leo
M ok
(01.04)
afgevaardigde SV Oostkamp
Poupaert
Etienne
M ok
Langenbick Hilde
V
NIEUWE Sectie 1
Sectie 02: Veldvoetbal Niet-KBVB 12 clubs
KBLV, Vlaamse Voetbalbond, Vlaamse
Liga Bedrijfssportbonden, enz
naam en voornaam
handtekening& M/V
(02.02)
afgevaardigde ACB Waardamme
Janssens
Robert
M
ok
Vanparys Christa
V verontsch
(02.03)
afgevaardigde F.C. De Klakmolen
Wybo
Steven
(02.04)
afgevaardigde Styllux Boys
Van
Daele Franky
M
Vandaele Eddy M
Van Moerbeke Ann
V
verontschuldigd
(02.05)
afgevaardigde F.C. Ter Mote
Govaert
Reginald
Vancauwenberghe Jozef M
(02.06)
afgevaardigde Red Star
Vanhooren Willy
M
ok
Ruddervoorde
(02.07)
afgevaardigde Rode Duivels
Van
Eenoo Dominque
Oud
Gemeentehuis
(02.09)
afgevaardigde SV Van Eeghem
Vanhauwaert
Ronny M
ok
(02.13)
afgevaardigde V.K. Vogelzang
Van
Hulle Pascal
(02.14)
afgevaardigde V.V. Figaro
De
Meyer Julien
M
ok
Delacluse
Nathalie
V
ok
(02.17)
afgevaardigde VV Kroonhove
Dendooven
Eddy
M
ok
(02.18)
afgevaardigde F.C. Octopussy
Laforce
Wim
(02.21)
afgevaardigde F.C. De Zwaan
Constant
Etienne
Steenbrugge
NIEUWE
Sectie 2
Sectie 03: Ploeg Balsporten indoor
& outdoor (voorlopig samen)
12 clubs
Basketbal, Volleybal, Handbal,
Korfbal, Minivoetbal, Zaalvoetbal.
American Football, Kaatsen,
Krachtbal, Rugby, Hockey.
naam en voornaam
handtekening
& M/V
(03.01) afgevaardigde BBC
Declerck Paul
M
Olympia Rudderv.
Vanderschaeghe Leen
V
(03.02) afgevaardigde Kon.
Deboot Peter
M
ok
Basketbalclub Oostkamp
Ringoot Veerle
V
verontschuldigd
(03.03) afgevaardigde RUVO
Heindryck Annemie
V ok
Naeyaert
Lode
M
ok
(03.04)
afgevaardigde Volley Venus
Callebaut Stefan
M
ok
Boekaerts Inge
V
ok
(03.05) afgevaardigde BC
Cappon Kurt
M ok
Leynimmo-Ceramico
Goetinck Veronique
V
ok
(03.06)
afgevaardigde KBC Hertsberge
Rik Teerlinck
M
ok
(03.07)
afgevaardigde PS Oostkamp
Lekens
Noel
M
ok
Gruwet Katrien
V
verontschuldigd
(03.08) afgevaardigde ZVK Teddy
Maertens
Geert
(03.09)
afgevaardigde ZVC Garage Van
Andries
Ignace
Hullebus
(03.10)
afgevaardigde Filo Ladies
Patteeuw Nancy
V ok
DeVogelaere Danny
M
ok
(03.11)
Afgevaardigde minivoetbal
Callebert
Geert
M
ok
Dedede
(03.12)
afgevaardigde VMF kern(org)
NIEUWE
Sectie 3
Sectie 04: Individuele Sporten –
Outdoor 5
clubs
Atletiek, Oriëntatielopen,
Survivalrun, Moderne Vijfkamp, Wandelen.
naam en voornaam
handtekening & M/V
(04.01)
afgevaardigde sportraad
Meulemeester
Gilbert
M ok
Godelievestappers Ruddervoorde vzw
Deilgat Marie-Claude V ok
(04.02)
afgevaardigde FLAC Oostkamp
Hallaert
Romain
M
ok
Vanhoutte Ingrid
V ok
(04.03)
Afgevaardigde Ouderraad Chiro
Lefevere Karel
M ok
Sparregalm
Michiels Marie-Christine
V
ok
(04.04)
afgevaardigde Shopping
Van
Damme Hans
Oostkamp
(04.05)
afgevaardigde Feestcomité
Six
Bart
M
Moerbrugge
NIEUWE Sectie 4
Sectie
05: Slagsporten 3
clubs
Badminton,
Baseball, Cricket, Golf, Hockey, Lacrosse, Paddle, Rackletlon, Softball, Squash,
Tafeltennis, Tennis.
naam en voornaam
handtekening & M/V
(05.01)Afgevaardigde
Badmintonclub
Ryheul
Denis
M ok
De
Valkaart
Messiaen Christine
V
ok
(05.03)
afgevaardigde TC Orscamp
Hertveldt Jacques
M
verontsch
cvba
Legroe Nicole
V verontsch
(05.04)
afgevaardigde TTC Oostkamp
Vanleirsberghe
Peter M
ok
De
Paepe Veronique V
ok
NIEUWE Sectie 5
Sectie 06: Gevechts- en
Verdedigingssporten
7 clubs
Aikido, Boksen, Budo, Hapkido, Iaido,
Ju-jitsu, Karate, Kempo, Kendo, Oosterse krijgsporten,, Pencak Silat, Taekwando,
Worstelen, Wushu, Schermen.
naam en voornaam
handtekening & M/V
(06.01) afgevaardigde Karateclub
De
Backer Patrick
M
De Valkaart
Roegiers Anne-Marie
V
ok
(06.02)
afgevaardigde Judoschool
Everaert
Rudy
M
verontschuldigd
Degroote
(06.03)
afgevaardigde Riai Aiki
Godderis
Ingrid
V
ok
Dojo / Aikido
(06.04)
afgevaardigde Bujinkan Dojo
Lakiere
Jean-Luc
M
ok
(06.06)
afgevaardigde Taekwondo
Van Landschoot Chris
M
Chin
Do Jang
Corveleyn Marlies
V
(06.08)
afgevaardigde Judoclub
Derre
Olivier
M
ok
Ruddervoorde
Martelez Mieke
V
(06.09)
afgevaardigde OBI Steenbrugge
Orroi
Miek
NIEUWE Sectie 6
Sectie 07: Watersporten in & op
water (voorlopig samen)
2 clubs
Duiken, Reddend zwemmen,
Kunstzwemmen, Waterpolo, Zwemmen, Aquagym,
Open water zwemmen (lange baan zwemmen)
Kajak, Kano, Roeien, Waterskiën,
Windsurfen, Zeilen, Zeilwagenzeilen, Yachting.
naam en voornaam
handtekening
& M/V
(07.01) afgevaardigde Zwemclub -
Van
Colen Herman M
verontsch
De
Valkaart ZVO
Dejonckheere Roza
V
verontsch
(07.02)
afgevaardigde KVO De Valkaart
Jansseune
Francine V
ok
Druwel Martin
M Mullie Els V
NIEUWE Sectie 7
Sectie 08: Wiel(er)sporten
12 clubs
Rolschaatsen,
Skaten, Skeeleren, Duatlon, Triatlon, Mountain-Bike , Cyclo-toerisme,
Wielrennen.
naam en voornaam
handtekening & M/V
(08.02)
afgevaardigde WTC Blauwe Wimpel
Hedebouw
Koen
M
ok
(08.04)
afgevaardigde WTC De Hertetrapper
Simoens
Kristof
M telef
ok
(08.05)
afgevaardigde WTC Oostkamp
Van
Leeuwe Herman
M
Frans Lanckriet M
(08.06)
afgevaardigde WTC Vliegend Wiel
Vansassenbroek
Rainer M
ok
(08.07)
afgevaardigde WTC 't Putje
Wildemauwe
Jurgen
(08.08)
afgevaardigde Duatlonver. BB
De
Vooght Walter
M
ok
De Vooght Heidi
V ok
(08.09) afgevaardigde Apegem Sportief
Hellebuyck
Filip
M
ok
(08.10)
afgevaardigde Sport- en
Denaeghel
Willy
M
ok
Feestcomité
Waardamme
(08.11)
afgevaardigde VC Riddersport
Geert Popelier
M
Ruddervoorde
(08.12)
afgevaardigde Wijkcomite
Pyfferoen
Wim
M
ok
St-Godelieve
Vanzieleghem Lena
V
ok
(08.13)
afgevaardigde Kruiskalsijde
David Wilfried
Kermis
(08.14)
afgevaardigde Wielercomitee
Vandekerckhove
Patrick
Oud-Stuivenberg
NIEUWE Sectie 8
naam en voornaam
handtekening & M/V
(09.01)
afgevaardigde Biljartgilde
Flamée
Kurt
Oostkamp
(09.08)
afgevaardigde Petanqueclub
Van
de Cayzeele Marnix M
ok
De Linde
(09.09)
afgevaardigde Schuttersm. De
Descheemaecker
Hilaire
Scherpschutter
(09.10)
afgevaardigde K. Handboog-
Depuydt
André
M
ok
gilde
St-Sebastiaan
(09.11)
afgevaardigde De Vrije Burgers
Deryckere
Roland
M
(09.12)
plaatsv. afgev. K. Handboog-
Decoster
René
M
Cattoor Marce Ml
gilde
De Hertenschutters
(09.15)
afgevaardigde Ter Beke Schutters
Descheemaeker
Serge
(09.17)
afgevaardigde Sijsloschutters
De
Baene Oswald
(09.18)
afgevaardigde Freezzz Beezzz
De
Meulenaere Guido M
Frank Scholten M
Demeester Anne
V verontsch
NIEUWE
Sectie 9
Aanwezigheidslijst
Buitengewone AV SR 05/06/2007
Sectie 10: Sporten met dieren
6 clubs
Canicross, Duivenmelken, Hengelen,
Hondenafrichten, Paardrijden, Sledehondenrennen, Vinkenzetten.
naam en voornaam
handtekening & M/V
(10.01) afgevaardigde LRV De Veldruiters
Vanhevel
Martin
M
ok
Cloet Griet
V
(10.02)
afgevaardigde De Sijslovissers
Damman
Roland
M
Pollentier Marleen
V ok
(10.05)
afgevaardigde De Moedige
Vander
Veecken Michel
Vissers
(10.06)
afgevaardigde LRV De Waterkant
Bleyaert
Rita
V
ok
Huys
Rik
M
ok
(10.07)
afgevaardigde. De Erkegemvissers
Martens
Eric
M
ok
De Grande Denise
V
verontschuldigd
(10.08)
afgevaardigde Lijnvissers Vrij en Blij
Boey
Ghislain
M
(10.09)
afgevaardigde Peurders "in ’t
Boey Ghislain nog
geen lid SR
Parapluutje
Sectie 11: Luchtsporten
Ballonvaren, Parachutespringen,
Motorvliegen, Vliegeren, Zweefvliegen.
naam en voornaam
handtekening & M/V
NIEUWE Sectie 11
naam en voornaam
handtekening & M/V
12.01 directeur
Gemeenschapsschool
Defoort
Annick
Malpertuis
12.02 directeur
VBS Ruddervoorde
Van
Hulle Jaak
12.03 directeur
De Sprong
De
Bleeckere Linda
12.04 directeur
Koning Boudewijnschool
Hintjens
Marianne
12.05 directeur
Middenschool Sint-Pieter
Schepens
Sabine
12.06 directeur
VBS Sint-Pieter
Rosseel
Marnix
M volmacht
N. Stael OK M
Trancez Martine
V
12.07 directeur
VBS Moerbrugge
Van
de Caveye Dirk
M volmacht
Kurt Deblaere OK M
12.08 directeur
GVBS Baliebrugge
Garré
Geert
12.09 VBS
De Bosbes
Delaere Kurt
M ok
De
Bruyne Charlotte
V
12.10 directeur
Freinetschool KLIMOP
Mulder
Klaas
Autorijden, Motorbootvaren,
Motorrijden
Sectie 14: Deskundigen.
2 personen
naam en voornaam
handtekening & M/V
(14.02)
deskundige
Bulthé
Jean-Marie
M
verontsch
(14.03)
deskundige
Verschoore
Iris
V
verontsch
NIEUWE
Sectie 13
NIEUWE
Sectie 14
Sectie 15: Senioren -,
andersvaliden-, omnisporten en
socio-culturele verenigingen met sportaanbod
9 clubs
Seniorensportclubs of – federaties,
gehandicaptensportfederaties, Gezinsportfederaties, enz.
naam en voornaam
handtekening & M/V
(15.01)
afgevaardigde Sportclub 50 plus
Depickere
Marcel
M
ok
Coene
Rosette
V
ok
(15.02)
afgevaardigde Siemioren
Van
Maele Lisette
(15.03)
afgevaardigde S-Sport Oostkamp
Parmentier
Werner M
verontschuldigd
Dierickx
Diana
V
ok
(15.04)
afgevaardigde OKRA Oostkamp
De
Coster Joachim
M Rosseel
Albert ok
Pauwels
Veronique
V
VandeBulckeHedwige V ok
(15.05)
afgevaardigde NEOS Oostkamp
Roose
Roger
M
ok
Naeyaert
Monique
V
ok
(15.06)
afgevaardigde GSF Oostkamp
De
Brabandere Hugo
M ok
Masschaele Irene
V
(15.07)
afgevaardigde OOK
Stael Olivier
M
volmacht Nicolas Stael ok
(15.08)
afgevaardigde Sportival vzw
Maes
Stefaan
(15.09)
afgevaardigde Vi-Ge Noordzee
Van
Eenooghe Danny
(15.10)
afgevaardigde KWB Oostkamp
De
Wandeler Freddy
voorlopig nog geen lid AV SR !
Sectie 16: Expressie- en Artistieke
Sporten
4 clubs
Body-building,
Dansen, Fitness, Gymnastiek, Rope-skipping, Yoga.
naam en voornaam
handtekening & M/V
(16.01)
afgevaardigde Ikaros
Verhaeghen
Henri
(16.02)
afgevaardigde RITMICA
Lycke
Stijn
M
ok
De Vriese Sarah
V
ok
(16.03)
afgevaardigde vzw Pyko 2000
Serpentier
Philippe
(16.04)
deskundige (Fitness Nisus)
David
Piet
Sectie 17: Natuur- en Wintersporten
Bobsleeën, Curling, IJsschaatsen,
Kunstschaatsen, Klimmen, Skiën, Snowboard, Speleologie.
Sectie 18: Groepering van individuele
sporters, anders georganiseerde sporten. 1
‘club’
naam en voornaam
handtekening & M/V
(18.01)
afgevaardigde VK TYCO
Van
Hille Alexander
NIEUWE
Sectie 17
NIEUWE
Sectie 18
Overzicht leden
algemene vergadering juni 2007 (op papier)
SECTIE |
GEEN
RECENTE WIJZIGING/REACTIE (aantal
vrouwen) |
CLUBS
MAN EN VROUW |
CLUBS
MET ENKEL MANNELIJKE AFGEVAARDIGDE |
CLUBS
MET ENKEL VROUWELIJKE AFGEVAARDIGDE |
1 |
|
2 |
2 |
|
2 |
5 |
3 |
4 |
|
3 |
3 |
7 |
2 |
|
4 |
1 |
4 |
|
|
5 |
|
3 |
|
|
6 |
1 |
3 |
2 |
1 |
7 |
|
2 |
|
|
8 |
3 (2) |
2 |
7 |
|
9 |
4 |
1 |
4 |
|
10 |
1 |
4 |
1 |
|
11 |
|
|
|
|
12 |
7 (4) |
2 |
1 |
|
13 |
|
|
|
|
14 |
|
|
1 |
1 |
15 |
3 (1) |
5 |
1 |
|
16 |
3 |
1 |
|
|
17 |
|
|
|
|
18 |
|
|
1 |
|
Totaal
98 clubs |
31
(7 of 8) |
39 |
26 |
2 |
Verkozenen raad van Bestuur algemene
vergadering Sportraad 5 juni 2007-06-07
Sectie
01: Veldvoetbal KBVB
M
Etienne Poupaert
V
Sectie
02: Veldvoetbal Niet-KBVB
KBLV,
Vlaamse Voetbalbond, Vlaamse Liga Bedrijfssportbonden, enz
M
Julien De Meyer
V
Nathalie Delacluse
Sectie
03: Ploeg Balsporten indoor & outdoor (voorlopig samen)
Basketbal,
Volleybal, Handbal, Korfbal, Minivoetbal, Zaalvoetbal.
American
Football, Kaatsen, Krachtbal, Rugby, Hockey.
M
Peter Deboot
V
Nancy Patteeuw
Sectie
04: Individuele Sporten – Outdoor
Atletiek,
Oriëntatielopen, Survivalrun, Moderne Vijfkamp, Wandelen.
M
Romain Hallaert
V
Ingrid Vanhoutte
Sectie
05: Slagsporten
Badminton,
Baseball, Cricket, Golf, Hockey, Lacrosse, Paddle, Rackletlon, Softball, Squash,
Tafeltennis, Tennis.
M
V
Sectie
06: Gevechts- en Verdedigingssporten
Aikido,
Boksen, Budo, Hapkido, Iaido, Ju-jitsu, Karate, Kempo, Kendo, Oosterse
krijgsporten, Pencak Silat, Taekwando, Worstelen, Wushu, Schermen.
M
Rudy Everaert
V
Sectie
07: Watersporten in & op water (voorlopig samen)
Duiken,
Reddend zwemmen, Kunstzwemmen, Waterpolo, Zwemmen, Aquagym, Open water zwemmen
(lange baan zwemmen)
Kajak,
Kano, Roeien, Waterskiën, Windsurfen, Zeilen, Zeilwagenzeilen, Yachting.
M
Herman Van Colen
V
Sectie
08: Wiel(er)sporten
Rolschaatsen,
Skaten, Skeeleren, Duatlon, Triatlon, Mountain-Bike , Cyclo-toerisme,
Wielrennen.
M
Walter De Vooght
V
Lena Vanzieleghem
Sectie
9: Bol-, Volks- en Denksporten
Biljart,
Snooker, Bollen, Bowling, Curve bowls, Kegelen, Petanque, Boogschieten, Bridge,
Katapultschieten, Vuurwapenschieten, Darts, Frisbee, Tafelvoetbal, Touwtrekken,
Dammen, Schaken.
M
V
Sectie
10: Sporten met dieren
Canicross,
Duivenmelken, Hengelen, Hondenafrichten, Paardrijden, Sledehondenrennen,
Vinkenzetten.
M
V
Rita Bleyaert
Sectie
11: Luchtsporten Ballonvaren,
Parachutespringen, Motorvliegen, Vliegeren, Zweefvliegen.
Sectie
12: Scholen
M
Nicolas Stael
V
Sectie
13: Motorsporten Autorijden,
Motorbootvaren, Motorrijden
Sectie
14: Deskundigen.
M
Jean-Marie Bulthé
V
Iris Verschoore
Sectie
15: Senioren -, andersvaliden-, omnisporten
en socio-culturele verenigingen met sportaanbod
Seniorensportclubs
of – federaties, gehandicaptensportfederaties, Gezinsportfederaties, enz.
M
Werner Parmentier
V
Monique Nayaert
Sectie
16: Expressie- en Artistieke Sporten
Body-building,
Dansen, Fitness, Gymnastiek, Rope-skipping, Yoga.
M
V
Sectie
17: Natuur- en Wintersporten
Bobsleeën,
Curling, IJsschaatsen, Kunstschaatsen, Klimmen, Skiën, Snowboard, Speleologie.
Sectie
18: Groepering van individuele sporters, anders georganiseerde sporten.
M
V